Paradox

/ Paradox ja MQTT

Paradox ja MQTT

Paradox viib enda seadmed MQTT sõnumiedastusprotokollile üle mis tagab usaldusväärse, kiire ja krüpteeritud ühenduse. Seadmed mis toetavad MQTT ühendust on järgnevad:


• IP180
• IP150+
• PCS265V8
• PCS265V7


Moodulid nagu IP150+ ja PCS265V7 on võimalik uuendada uuele versioonile mis toetavad MQTT protokolli, peale tarkvarauuendust toimivad ainult IPC10 vastuvõtjaga ja BlueEye mobiilirakendusega. MQTT seadmed peavad olema eraldi SERIAL pistikutes ei tohi olla jadamisi ja seega tuleb kasutada kahe serialiga keskseadmeid kui on soov kasutada IP ja GSM modemit korraga. Soovituslik järjekord oleks SERIAL1 = IP moodul ja SERIAL2 = PCS moodul kui mõlemad on kasutuses. Kui on ainult üks neist siis alati SERIAL1 külge ühendada.


IP180 on internetimoodul mis võimaldab ühendust internetiga kasutades kaablit või WiFi-ga ja ei ühildu seadmetega mis ei toeta MQTT protokolli. Kui sul on olemas PCS265LTE või PCS265V7 siis ei saa IP180 moodulit kasutada va. juhul kui PCS265V7 ei ole uuendatud MQTT versioonile. Moodulit saab kasutada kõikide Paradox + paneelidega ja peaks töötama enamiku Paradox paneelidega, mis on toodetud pärast 2012. aastat.


PCS265V8 kommunikaator võimaldab ühendust kasutades MQTT protokolli ja ühildub IPC10 ja BlueEye mobiilirakendusega. EI ühildu tarkvaradega v4.xx ja v5.xx. NB! Mooduli tarkvara ei tohi viia alla poole v4.xx ja v5.xx. Jadamisi ühendus IP150+/IP150+MQ mooduliga ei tööta, samuti ei toeta ühendust EBUS. Vajadusel saab PCS265V8 tarkvara alandada versioonile V7.x.


Aastal 2026 kavatseb Paradox täielikult üle minna MQTT tehnoloogiale mis siis tähendab seda, et kui kasutate mobiilirakendust BlueEye või Insite Gold pilveteenust siis seadmete tarkvara peab vastama MQTT sõnumiedastusprotokollile. Insite Gold pilveteenus lõpetab töö ja peab kasutusele võtma BlueEye mobiilirakenduse selle asemel. Antud aasta 2026 ei mõjuta turvafirmade signaalide edastust kui kasutatakse vanemaid seadmeid.